Blog

 • Bieganie po śniegu - jak się przygotować? Dlaczego warto?
  Ładuję...
  2 wyświetleń

  Bieganie po śniegu - jak się przygotować? Dlaczego warto?

  Przyjemnie zimny powiew wiatru, niezwykle “czyste” i jasne otoczenie, a do tego charakterystycznie “chrupiące” lub trzaskające pod stopami podłoże. Jeśli choć raz zdarzyło Ci się biegać po śniegu, to z pewnością wiesz, co akurat mamy na myśli. 

  Niestety, smutna prawda jest taka, że (ze względu na postępujące ocieplenie klimatu) prawdziwie mroźne i śnieżne zimy w Polsce należą już do rzadkości. ALE! Jeśli...

 • Bieganie wieczorem lub w nocy. Ubiór, bezpieczeństwo i jak się przygotować do biegania po zmroku.
  Ładuję...
  4 wyświetleń

  Bieganie wieczorem lub w nocy. Ubiór, bezpieczeństwo i jak się przygotować do biegania po zmroku.

  Zapada zmrok, większość zasiada wygodnie do kolacji i wieczornego seansu w telewizji lub na Netfliexie. Jednak Ty, zamiast ciepłych kapci i wygodnego fotela, zaczynasz właśnie wiązać buty. Jeśli ten opis do złudzenia przypomina Ci wycinek z Twojego życia - witamy w klubie :)! 

  Zanim zamkniesz za sobą drzwi i postanowisz pokonać kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów - przysiądź na chwilę i zapoznaj się z tym artykułem.

 • MMA – co to? Wszystko o mieszanych sztukach walki.
  Ładuję...
  21 wyświetleń

  MMA – co to? Wszystko o mieszanych sztukach walki.

  Dla jednych brutalny sport, dla innych prawdziwa sztuka wymagająca zacięcia, umiejętności, siły i charakteru. Dla zdecydowanej większości - świetna rozrywka, która dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz mnóstwa adrenaliny – tak samo walczącym zawodnikom, jak i obserwującym ich kibicom. Tak w dużym skrócie można opisać dyscyplinę sportową, która nieprzerwane od blisko 30 lat zyskuje na popularności. W tym artykule przyjrzymy się jej bliżej - przytaczając nie tylko definicję, ale również poruszając inne istotne wątki.

 • Półmaraton - dystans i czas. Jak się przygotować do tego biegu?
  Ładuję...
  56 wyświetleń

  Półmaraton - dystans i czas. Jak się przygotować do tego biegu?

  Mimo że to tylko “pół” tradycyjnego dystansu, dla wielu osób udział w tego rodzaju biegu to prawdziwe wyzwanie, którego ukończenie oznacza ból, wysiłek, ale przede wszystkim... wyjątkową satysfakcję.

 • Bieganie w deszczu - ubiór, zalety i jak się przygotować
  Ładuję...
  13 wyświetleń

  Bieganie w deszczu - ubiór, zalety i jak się przygotować

  Przyszła pora na kolejny trening. Już zaczynasz wiązać swoje sportowe buty, gdy nagle dostrzegasz, że zaczyna padać deszcz. Co robisz? Mówisz sobie “pass” i z pokorą wracasz na kanapę? Czy nie poddajesz się i mimo trudniejszych warunków - postanawiasz nie odpuścić treningu?

 • Maraton - długość, czas i jak się przygotować? Co warto wiedzieć o biegu maratońskim?
  Ładuję...
  85 wyświetleń

  Maraton - długość, czas i jak się przygotować? Co warto wiedzieć o biegu maratońskim?

  42 195 metrów - dokładnie tyle mierzy dystans, który mają do pokonania uczestnicy jednej z najstarszych, najbardziej kultowych i często także najbardziej pożądanych dyscyplin biegowych na świecie. Maraton (lub bieg maratoński) to prawdziwa Mekka, do której podążają praktycznie wszyscy biegacze długodystansowi (i nie tylko).

 • Co jeść po treningu? Porady i przepisy nt. posiłków po cardio i siłowni.
  Ładuję...
  18 wyświetleń

  Co jeść po treningu? Porady i przepisy nt. posiłków po cardio i siłowni.

  Regeneracja, lepszy sen, a przede wszystkim – wzmocnienie efektów ćwiczeń. To zdecydowanie główne rezultaty, które może Ci przynieść odpowiednio zbilansowany posiłek - zaserwowany po solidnie i uczciwie przepracowanej jednostce treningowej. Ale co tak właściwie należy spożywać po takim wysiłku, aby w pełni wykorzystać potencjał oraz zwyczajnie - czuć się dobrze? Właśnie temu tematowi przyjrzymy się w dalszej części kolejnego blogowego wpisu.

 • Co jeść przed treningiem? Posiłek, który warto zaplanować przed siłownią i innymi ćwiczeniami.
  Ładuję...
  28 wyświetleń

  Co jeść przed treningiem? Posiłek, który warto zaplanować przed siłownią i innymi ćwiczeniami.

  Jeść "przed”, a może dopiero “po” treningu? - to jedno z pytań, które zdecydowanie najczęściej pada z ust nowicjuszy, którzy planują lub stawiają swoje pierwsze kroki na siłowni, sali treningowej lub zaczynają uczęszczać na zajęcia sportowe. Jeśli zaliczasz się do tego grona – mamy nadzieję, że wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w treści tego wpisu.

 • Crossfit – co to jest i na czym polega? Zawody, zasady, ćwiczenia.
  Ładuję...
  22 wyświetleń

  Crossfit – co to jest i na czym polega? Zawody, zasady, ćwiczenia.

  Pozbycie się zbędnych kilogramów, zbudowanie mięśni, poprawa siły, a dodatkowo uzyskanie atrakcyjnej, wyrzeźbionej i zdrowo wyglądającej sylwetki. Czy istnieje jeden trening funkcjonalny, który pozwoli osiągnąć wszystkie te efekty? Odpowiedź brzmi tak i jest nim... crossfit! 

  Poznaj trening crossfitowy “od A do Z”. Sprawdź, co to takiego, jak się zabrać za tego rodzaju trening, a zwłaszcza - jakich efektów i po jakim czasie możesz się spodziewać.

 • Hyrox – co to jest? Zasady, ceny i jak się przygotować.
  Ładuję...
  319 wyświetleń

  Hyrox – co to jest? Zasady, ceny i jak się przygotować.

  Stało się to, na co polscy fani tej marki czekali już od wielu lat. Marka Hyrox wreszcie wkroczyła do Polski, a wraz z nią - jedne z najbardziej znanych zawodów sportowych typu fitness racing. 

  Co to takiego? Jakie są zasady? Kto może wziąć udział w takiej rywalizacji? Jeżeli jeszcze nie znasz eventu, który zdobył ogromną popularność zarówno w Europie, Azji, Ameryce, jak i Australii – wszystkie kluczowe informacje znajdziesz tutaj.

Copyright © SMMASH, All rights reserved.