Blog

 • Street workout - czym jest? Zasady, ćwiczenia i sprzęt.
  Ładuję...
  2 wyświetleń

  Street workout - czym jest? Zasady, ćwiczenia i sprzęt.

  Świecące słońce, lekki wiatr i przyjemnie wysoka temperatura? A może zupełnie odwrotnie? Zimno, silny wiatr i czasami nawet deszcz bądź śnieg. Wiesz, co je łączy? Fakt, że w obu tych okolicznościach możesz uprawiać dyscyplinę o nazwie street workout. Potrzebujesz do niej odrobiny wolnej przestrzeni, kilku podstawowych sprzętów (choć nie jest to niezbędne), a przede wszystkim - motywacji, chęci i zaangażowania.

 • Kalistenika - co to? Ćwiczenia i jak zacząć trening?
  Ładuję...
  11 wyświetleń

  Kalistenika - co to? Ćwiczenia i jak zacząć trening?

  Wyobraź sobie trening, który kształtuje sylwetkę, buduje siłę i uczy rzeczy, które są nieosiągalne dla 99% społeczeństwa. Wszystko to bez drogich i skomplikowanych w użytkowaniu sprzętów, a dodatkowo - praktycznie w dowolnym miejscu (w domu, na siłowni, na zewnątrz i gdzie tylko zechcesz). Właśnie to charakteryzuję “bohatera” tego artykułu. Chcesz sprawdzić szczegóły?

 • Jak przygotować się do maratonu? Trening od zera.
  Ładuję...
  13 wyświetleń

  Jak przygotować się do maratonu? Trening od zera.

  Jeśli czytasz ten artykuł, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że Twój pierwszy maraton jest dopiero przed Tobą. Zastanawiasz się, w jaki sposób przygotować się na udział w tego typu zawodach, aby nie tylko z satysfakcją przekroczyć linię mety, ale również - zrobić to w pełni bezpiecznie. Zgadza się? Jeśli tak - mamy dla Ciebie znakomite wieści.

 • Bieganie latem - jak trenować w upał i w wysokich temperaturach?
  Ładuję...
  13 wyświetleń

  Bieganie latem - jak trenować w upał i w wysokich temperaturach?

  Piękna pogoda, zero zachmurzenia i przyjemnie piekące słońce. Można by rzecz: “lato pełną gębą”. W trakcie, gdy inni zażywają kąpieli słonecznych, grillują w ogródkach lub zwyczajnie relaksują się w ceniu - Ty chcesz zadbać o swoją formę i dobrą kondycję? Musisz pamiętać, że bieganie w takich warunkach (czytaj w upale) ma swoje zalety, ale również kilka wad, o których warto pamiętać.

 • Jakie akcesoria do biegania? Stwórz zestaw biegacza na każdą okazję.
  Ładuję...
  16 wyświetleń

  Jakie akcesoria do biegania? Stwórz zestaw biegacza na każdą okazję.

  Traktujesz bieganie jako coś więcej, niż tylko przykry obowiązek z lekcji W-Fu? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że aby taka aktywność przynosiła oczekiwane rezultaty i dawała satysfkację - potrzebujesz czegoś więcej, niż byle jakich butów, koszulki i spodenek. Czytaj dalej, aby przekonać się, jakie rzeczy warto mieć przy sobie zawsze, a po jakie trzeba sięgać przy wybranych okazjach.

 • Bieganie wiosną - jak się ubrać i przygotować? ABC wiosennej aktywności.
  Ładuję...
  71 wyświetleń

  Bieganie wiosną - jak się ubrać i przygotować? ABC wiosennej aktywności.

  Na zewnątrz robi się coraz cieplej, dni robią się dłuższe, a rośliny zaczynają zachwycać piękną i żywą zielenią. A to może oznaczać tylko jedno. Wiesz, co? Oczywiście to pierwszy znak, że przyszła pora na wiosenne bieganie :)!

  Jak się to tego zabrać, aby aktywność fizyczna uprawiana w trakcie wiosny przyniosła Ci maksimum korzyści, satysfakcji i powiedzmy sobie szczerze - także przyjemności? O tym dowiesz się z dalszej części tego wpisu.

 • Bieganie z kijami - czy warto? Jak dobrać kijki do biegania i zacząć tę przygodę?
  Ładuję...
  21 wyświetleń

  Bieganie z kijami - czy warto? Jak dobrać kijki do biegania i zacząć tę przygodę?

  Osoby, które lubią aktywność na świeżym powietrzu polegającą na pokonywaniu kolejnych kilometrów, dzielimy najczęściej na dwie zasadnicze grupy. Tych, którzy preferują bieganie (i właśnie to robią) oraz tych, którzy wolą chodzić lub spacerować (z kijkami). Ale czy to jedyny “słuszny” podział? Znamy jeszcze tych, którzy połączyli oba te obszary i postanowili biegać z kijami.

 • Rozgrzewka przed bieganiem i treningiem - jak ją przeprowadzić? Instrukcja i praktyczne porady.
  Ładuję...
  27 wyświetleń

  Rozgrzewka przed bieganiem i treningiem - jak ją przeprowadzić? Instrukcja i praktyczne porady.

  W jaki sposób poprawić jakość, przebieg i efekty “po” treningu, jednocześnie ograniczając prawdopodobieństwa nabawienia się kontuzji lub wystąpienia urazu, który na długi czas może wyeliminować Cię “z gry”? Odpowiedź to: przemyślana i dobrze przeprowadzona rozgrzewka. Nieważne, jaką dyscypliną sportu zajmujesz się na co dzień - czy to hobbystycznie, czy półprofesjonalnie, czy też w pełni zawodowo.

 • Spartan Race - co to? Wszystko o biegu, formułach i zasadach.
  Ładuję...
  127 wyświetleń

  Spartan Race - co to? Wszystko o biegu, formułach i zasadach.

  Na świecie to prawdziwy sportowy fenomen, który każdego roku przyciąga setki tysięcy fanów ekstremalnych wyzwań z Ameryki, Europy, Azji, a nawet Afryki. W Polsce “przyćmiony” przez większego gracza (RMG) i fakt, że od dłuższego czasu na naszym kraju nie odbywają się imprezy spod jego znaku. Mimo tego wszystkiego - nadal ma mnóstwo zagorzałych zwolenników, którzy są w stanie przemierzać setki, a nawet tysiące kilometrów, aby wziąć w nim udział.

 • Fitness - czym jest? Rodzaje, efekty i zalety treningu.
  Ładuję...
  27 wyświetleń

  Fitness - czym jest? Rodzaje, efekty i zalety treningu.

  Można go uprawiać na siłowni, specjalnych salach treningowych, na zewnątrz, a także spędzać aktywnie czas bezpośrednio w swoim domu (również ze swoimi bliskimi). W zależności od potrzeb i oczekiwań może przyjmować formę powolnych i statycznych ćwiczeń, intensywnego workoutu, a także zajęć prowadzonych na rowerach, linach, czy choćby - w wodzie.

Copyright © SMMASH, All rights reserved.