Blog

 • Muay Thai (tajski boks) - czym jest i jak zacząć trenować?
  Ładuję...
  7 wyświetleń

  Muay Thai (tajski boks) - czym jest i jak zacząć trenować?

  Wymagający, efektywny, a wręcz… spektakularny. To chyba te 3 słowa najlepiej opisują sztukę walki, której korzenie sięgają ósmego wieku. Co prawda, od tamtej pory minął szmat czasu, a sama dyscyplina przeszła całkiem niemałą metamorfozę. Chcesz wiedzieć, jaka była, co się zmieniło i jak wygląda teraz? Zapraszamy do lektury!

 • Cheat meal - co to jest? Przykłady dań i co ile można sobie pozwolić.
  Ładuję...
  3 wyświetleń

  Cheat meal - co to jest? Przykłady dań i co ile można sobie pozwolić.

  Zazwyczaj starasz się trzymać dietę oraz przestrzegasz ścisłego reżimu treningowego. Jednak od czasu do czasu czujesz, że chcesz w jakiś sposób “nagrodzić” się za swoje starania. Np. jedząc coś, co niekoniecznie jest zdrowe i pełnie wartości odżywczych. Zgadza się? Musisz wiedzieć, że nie ma w tym nic złego. Pod warunkiem, że takie “wyłamanie się” od regularnie prowadzonej diety będzie pod Twoją kontrolą. 

 • Boks - co to jest i na czym polega pięściarstwo?
  Ładuję...
  12 wyświetleń

  Boks - co to jest i na czym polega pięściarstwo?

  Dwie osoby stają naprzeciwko siebie. Każda z nich ma tylko jeden cel - zrobić wszystko, aby być lepszym, “wypunktować” lub powalić przeciwnika na deski i sprawić, aby to jej dłoń została wniesiona do góry przez sędziego. Przyznaj, że to całkiem zgrabnie ubrane określenie sportu, jakim jest boks, prawda? Chcesz dowiedzieć się na jego temat nieco więcej? Zapraszamy!

 • Jak prać odzież sportową?
  Ładuję...
  19 wyświetleń

  Jak prać odzież sportową?

  Intensywny trening lub zawody sportowe, w których udało Ci się dać z siebie wszystko, już za Tobą. Co dalej? Pora na relaks? Regenerację? Zasłużony cheat meal? Jasne! Ale oprócz pamiętania o “nagrodach” musisz zaopiekować się również swoimi ubraniami, które przecież tak dzielnie służyły Ci podczas całej aktywności. Jak je prać, suszyć czy prasować? Wszystkie te kwestie poruszyliśmy w kolejnych akapitach.

 • Jak ubrać się do biegania? Porady, jak wybrać właściwy strój.
  Ładuję...
  38 wyświetleń

  Jak ubrać się do biegania? Porady, jak wybrać właściwy strój.

  Wygoda, trwałość, zastosowanie nowoczesnych technologi, a może po prostu ładny nadruk? No właśnie… co tak naprawdę charakteryzuje dobry strój do biegania? Jeżeli jesteś zaawansowanym biegaczem, to z pewnością wiesz, co należy włożyć, aby wycisnąć maksa z każdej swojej jednostki treningowej. Ale co zrobić, jeśli stawiasz swoje pierwsze biegowe kroki i tak naprawdę nie wiesz, co warto ubrać? Wtedy z pomocą przychodzi Ci właśnie ten poradnik.

 • Jak się ubrać na siłownię? Zasady wyboru stroju treningowego.
  Ładuję...
  12 wyświetleń

  Jak się ubrać na siłownię? Zasady wyboru stroju treningowego.

  Chęci, plan, motywacja i odrobina samodyscypliny. Czego jeszcze potrzebujesz, aby zacząć trenować? Oczywiście, w Twoich regularnych zmaganiach z samym sobą pomoże Ci odpowiednio dopasowany zestaw odzieży.

 • Rashguard - co to jest? Jak wybrać i dlaczego warto?
  Ładuję...
  27 wyświetleń

  Rashguard - co to jest? Jak wybrać i dlaczego warto?

  Choć pierwotnie służył głównie surferom, których miał chronić przed wysypką oraz zabezpieczać ich skórę przed oparzeniami słonecznymi, to… przez lata “dorobił się” entuzjastów, którzy nie wyobrażają sobie bez niego tak naprawdę żadnej aktywności fizycznej.

 • Czym jest UFC? Poznaj Ultimate Fighting Championship.
  Ładuję...
  5 wyświetleń

  Czym jest UFC? Poznaj Ultimate Fighting Championship.

  Jeżeli słyszysz MMA, pierwszą federacją, jaka przychodzi Ci na myśl, jest z pewnością amerykański gigant - UFC. Zgadza się? W tym artykule przybliżymy Ci historię, zasady oraz wszystkie kluczowe informacje, które warto wiedzieć na jej temat.

 • KSW - co to jest? Wszystko na temat Konfrontacji Sztuk Walki.
  Ładuję...
  64 wyświetleń

  KSW - co to jest? Wszystko na temat Konfrontacji Sztuk Walki.

  Każdy szanujący się fan sportów walki bez problemów rozszyfruje ten skrót, za którym stoją: pasja, doświadczenie, zaangażowanie oraz miłość do tego sportu.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj jedną z najbardziej znanych federacji MMA - nie tylko w Polsce czy Europie, ale również na świecie.

 • Stormeet - co warto wiedzieć o zawodach fitness racing?
  Ładuję...
  60 wyświetleń

  Stormeet - co warto wiedzieć o zawodach fitness racing?

  W jednym z ostatnich artykułów na naszym sportowym blogu szczegółowo opisaliśmy kultowe zawody z kategorii fitness racing, które zyskały uznanie na całym świecie (mowa oczywiście o Hyrox). Ten wpis poświęcimy na przybliżenie sobie polskiego odpowiednika, który z edycji na edycję radzi sobie coraz lepiej, czyli… Stormeet.

Copyright © SMMASH, All rights reserved.